-
Beskrivning
DIAMANTSÅGKLINGA 160x2,2x20
cement- och gipsbundna skivor sliter hårt på vanliga sågklingor, men festools diamantsågklinga är utvecklad för just det. PKD-skären (polykristallin diamant) klarar de abrasiva materialen med bibehållen skärpa och hög sågeffekt vilket förlänger klingans livslängd.
Klingan är utvecklad specifikt för sänksågarna TS 55 R och TSC 55 och ger ett exakt och kontrollerbart snitt med minimal kantkross i materialet. Med Festools CTM-dammsugare håller sig sågningen nästan dammfri.
Specifikationer:
- Diameter 160 mm
- Snittbredd 2,2 mm
- Borrningsdiameter 20 mm
- 4 tänder med spånvinkel 10° och tandform F
Filer
-
Specifikation
Specifikation Varumärke FESTOOL -
Fråga om produkt
Vanliga frågor
Q: Kostar det något att hämta ut en beställning i någon av era butiker?
A: Nej, det är alltid kostnadsfritt att hämta ut din beställning i någon av våra butiker. Välj fraktsätt "Hämta i butik" i kassan och välj önskad butik.Q: När skickas min beställning?
A: Om du som företagskund lägger din beställning innan 14:30 gör vi alltid vårt yttersta för att den ska lämna vårt lager redan samma dag, förutsatt att varorna finns i lager. Som privatkund skickar vi din beställning inom 1–3 dagar.Q: Vilka fraktsätt och speditörer erbjuder ni?
A: Som standard använder vi oss av DHL. Vi kan även erbjuda andra speditörer som PostNord eller Schenker om så önskas. -
Recensioner
Bli först med att recensera denna produkt!
Din recension:
För att skicka en recension måste du vara inloggad.