Till sidans huvudinnehåll
  • Ledande leverantör av beslag sedan 1922

Outlet

LÄDERFLÄRP AVIO GRÅ/BRUNT LÄDER

Avio är en exklusiv läderknopp i äkta läder, elegant dekorerad med en söm längs kanten som förstärker det hantverksmässiga uttrycket. Den mjuka läderflärpen ger ett behagligt grepp och tillför värme, karaktär och en exklusiv känsla till kök och möbler. Avio passar perfekt som köksknopp och möbelknopp på köksluckor, lådor, garderober och skåp. En liten men uttrycksfull designdetalj som lyfter hela inredningen.

Artikelnr: 11953003SP
  • Snabba leveranser
  • Hämta i butik
  • Ledande leverantör i Sverige
  • Beskrivning

    Avio – exklusiv läderknopp med dekorativ söm

    Avio är en exklusiv läderknopp och läderflärp där äkta läder kombineras med en elegant dekorativ söm längs kanten. Sömmen framhäver lädrets form och ger knoppen ett mer bearbetat och hantverksmässigt uttryck, samtidigt som det mjuka materialet tillför värme och en naturlig känsla till kök och möbler.

    Som köksknopp blir Avio en elegant detalj på köksluckor, skåp och lådor. Läderflärpens mjuka och flexibla form skapar ett behagligt, taktilt grepp, medan den dekorativa sömmen ger designen extra karaktär. Resultatet är ett möbelbeslag som kombinerar funktion med en exklusiv materialkänsla.

    Avio fungerar lika fint som möbelknopp på garderober, byråer, kommoder och andra förvaringsmöbler. Kombinationen av läder och söm skapar en detalj som känns både modern och tidlös och som enkelt kan addera en mer ombonad och genomtänkt känsla till möbeln.

    Den stilrena designen gör Avio särskilt lämplig för skandinaviska, moderna och klassiska interiörer. Använd läderknopparna genomgående i köket eller garderoben för en harmonisk helhet, eller låt Avio bli en exklusiv accent på en utvald möbel.

    Passar till:

    • Köksluckor och köksskåp
    • Lådor och lådfronter
    • Garderober och garderobsdörrar
    • Byråer och kommoder
    • Badrumsmöbler
    • Skåp och förvaringsmöbler
    • Platsbyggda möbler

    Avio – exklusivt hantverksuttryck i läder

    Avio är läderknoppen för dig som uppskattar naturliga material och omsorgsfullt utformade detaljer. Den dekorativa sömmen ger läderflärpen ett exklusivt och hantverksmässigt uttryck, medan det mjuka lädret tillför värme och karaktär. Ett stilfullt alternativ till traditionella köksknoppar och möbelknoppar som gör stor skillnad med en liten detalj.

    Passande skruv MLKX M4 (ingår)

  • Specifikation
    Specifikation
    Bredd (mm) 25
    Diameter (mm) 14,00
    Färg Grå/läder brunt
    Höjd (mm) 25
    Längd (mm) 65,00
    Skruv ingår 2st M4x22 & 2st M4x25
    Varumärke Theofils
  • Fråga om produkt

    Vanliga frågor

    Q: Kostar det något att hämta ut en beställning i någon av era butiker?
    A: Nej, det är alltid kostnadsfritt att hämta ut din beställning i någon av våra butiker. Välj fraktsätt "Hämta i butik" i kassan och välj önskad butik.

    Q: När skickas min beställning?
    A: Om du som företagskund lägger din beställning innan 14:30 gör vi alltid vårt yttersta för att den ska lämna vårt lager redan samma dag, förutsatt att varorna finns i lager. Som privatkund skickar vi din beställning inom 1–3 dagar.

    Q: Vilka fraktsätt och speditörer erbjuder ni?
    A: Som standard använder vi oss av DHL. Vi kan även erbjuda andra speditörer som PostNord eller Schenker om så önskas.

    * Obligatoriska fält
  • Recensioner

    Bli först med att recensera denna produkt!

    Din recension:

    För att skicka en recension måste du vara inloggad.